Kategorie výrobků

Prasátko 7,2 x 8,2 cm, Cibulák, originální z Dubí

Porcelánové prasítko pro štěstí s červenou mašlí na ocásku v dekoru originální cibulový vzor. Vyrobeno v tradiční české porcelánce v Dubí. Baleno v dárkové dřevěné krabičce.

7,2 x 8,2 cm


633 Kč s DPH

Není skladem, ve výrobě 1 ks.

Kód: cb463

Popis

Prasátko 7,2 x 8,2 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Figurky
Země původu: Česká republika
Váha: 0.2 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Figurky Vánoční a velikonoční ozdoby Zvířátka

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.