Otevírací doba - ADVENTNÍ prosincové VÍKENDY: sobota 9 - 17 h, neděle 10 - 17 h
Kategorie výrobků

Moudrá sovička 5,6 cm, Cibulák, originální z Dubí

Novinka

Malá porcelánová figurka moudré sovy. Vyrobeno z kvalitního českého porcelánu v tradiční české porcelánce Český porcelán, a.s., v dekoru originální modrý cibulový vzor.

Krásný dekorativní dárek ve znamení moudrosti například ku příležitosti dokončení studií - k maturitě, promocím apod.

 


420 Kč s DPH

Výrobek momentálně nedostupný

Nákupem získáte 420 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cb370moudrá-sovička

Popis

Moudrá sovička 5,6 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Figurky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 0.1 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Zvířátka Figurky NOVINKY

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.Naposledy jste navštívili