Kategorie výrobků

Jídelní sada 25 díl., Opera bílá, Český porcelán a.s.

Pěkný lehký nedekorovaný reliefní porcelán, tvar Opera, pro denní i slavnostní užití, 6x talíř mělký 26 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, 6x talíř dezertní 19 cm, 6x praktická miska 15 cm, 1x mísa hluboká 25 cm

Obsah sady

Doporučená cena 3 318 Kč 7% sleva

3 086 Kč s DPH

Skladem 7 ks

Nákupem získáte 3085 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cbO-js25

Popis

Jídelní sada 25 díl., Opera bílá, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Bílá
Provedení: Jídelní soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 12 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
NOVINKA: tvar OPERA Jídelní soupravy

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.Naposledy jste navštívili