Kategorie výrobků

Talířová sada pro 6 osob, 24, 24, 19, Opera bílá, Český porcelán a.s.

6x talíř mělký 24 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, 6x talíř dezertní 19 cm. ZBRUSU NOVÝ PORCELÁNOVÝ tvar Opera Českého porcelánu a.s., Dubí. Lehký tenký porcelán s reliéfem. SORTIMENT BUDE POSTUPNĚ ROZŠIŘOVÁN (o hrnky, mísy, šálky, apod.). MYČKA A MIKROVLNKA OK.

Obsah sady

3 330 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cbO-ts

Popis

Talířová sada pro 6 osob, 24, 24, 19, Opera bílá, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Bílá
Provedení: Talířové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 8 kg
Výrobce: Český porcelán a.s., Dubí

Kategorie:
Talířové soupravy Tvar OPERA

O značce Český porcelán a.s., Dubí


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.