Dárek hrnek Trojka 0,28 l Vlčí mák ke každé obj. nad 500 Kč. Platí do 10/10/2023
Kategorie výrobků

Jídelní souprava 26-dílná, Házenka IVORY, Český porcelán a.s.

NOVINKA! Tradiční dekor Házenka na bytelném porcelánu slonová kost (béžová) s modrou linkou. MYČKA A MIKROVLNKA OK: 6x talíř mělký 26 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, 6x talíř dezertní 19 cm, mísa hluboká 23 cm, 6x miska 14 cm, mísa oválná 35 cm.

Obsah sady

7 550 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: hazy-js26

Popis

Jídelní souprava 26-dílná, Házenka IVORY, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Béžová (slonová kost, ivory), Květiny
Provedení: Jídelní soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 15 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
NOVINKA: Házenka na slonové kosti Jídelní soupravy

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.