Kategorie výrobků

Vánoční ozdoba koule - Heidelberg, 7,5 cm, Unterweissbacher, porcelán Seltmann

Luxusní porcelánová ozdoba na vánoční stromek ve tvaru koule. V dekoru reliéfem vyobrazené známé německé šlechtické sídlo Heidelberg, detaily ručně zlatě dekorovány. Z druhé strany ozdoby vánoční tématika - Tři králové.

Vyrobeno v tradiční německé porcelánové manufaktuře Unterweissbacher, která existuje od roku 1882 a patří mezi jednu z "Glaserne Porzellanmanufaktur".

Průměr: 7,5 cm, výška 8,5 cm i s vrškem.


Doporučená cena 945 Kč 40% sleva

567 Kč s DPH

Skladem 3 ks

Nákupem získáte 567 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: 10425/4BG

Popis

Vánoční ozdoba koule - Heidelberg, 7,5 cm, Unterweissbacher, porcelán Seltmann

Parametry


Barva: Bílá, Zlatá
Provedení: Vánoce
Země původu: Německo
Váha: 0.2 kg
Výrobce: die Porzellanmanufakturen - Unterweißbacher werkstätten für porzellankunst

Kategorie:
porcelánové vánoční ozdoby Seltmann Porcelánové figurky Gläserne Porzellanmanufaktur

O značce die Porzellanmanufakturen - Unterweißbacher werkstätten für porzellankunst


Porcelánové figurky a umělecký porcelán z tradičních německých porcelánek u durynského Rudolstatdu. Okolí tohoto městečka nedaleko českých hranic bylo a stále s nejvyšším vypětím je jedním z center porcelánového průmyslu v Durynsku. Z desítek porcelánek zbývají v Rudolstatdu čtyři manufaktury. Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur 1762 - Unterwissbacher Werkstatten fur Porzellankunst 1882 - Porzellanmanufaktur Scheibe-Alsbach 1835 - Porzellanmanufactur Plaue 1817. V porcelánkách působí umělecká skupina Schwarzburger Werkstatten fur Porzellankunst. Porcelánové figurky jsou kompletně ruční výrobou. Figurky z 18. a 19. století jsou nyní velmi žádané na trhu s uměleckými předměty. Současná nabídka je presentována v tomto katalogu, byť v depozitáři se dochovaly všechny formy (tisíce) za téměř 300 let porcelánové výroby. Porcelánky v Rudolstatdu (soustředěné pod název Glaserne Porzellanmanufaktur) nyní patří do skupiny velkého bavorského výrobce porcelánu Seltmann Weiden.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.