Do 27/6/2024 pro www obj.: SLEVA 12% na včechny HRNKY Použijte kód: HRNEK12

Kategorie výrobků

Porcelánové šachy, 41 cm, Cibulák, originální z Dubí

Šachy z českého porcelánu jsou krásnou speciální záležitostí. Vyrobeny v tradiční dílně Duchcov. Na figurkách, které jsou dekorovány v tradičním cibulákovém vzoru, je vidět krásná detailní ruční práce. Vhodný dárek pro opravdového milovníka šach.

Balení obsahuje velikou skleněnou herní desku a 32 porcelánových figurek.

Rozměry: herní deska 41,5 cm x 2 cm na výšku, výška figurky krále: 11,5 cm


39 990 Kč s DPH

Skladem 1 ks

Nákupem získáte 39990 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cb0010k

Popis

Porcelánové šachy, 41 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá, Černá
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 4.9 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Figurky NOVINKY Figurky

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.