Otevírací doba - ADVENTNÍ VÍKENDY: sobota 9 - 17 h, neděle 10 - 17 h
Kategorie výrobků

Jídelní sada 16-dílná, NOVINKA! BAREVNÝ CIBULÁK

Vše základní, co potřebujete do moderní jídelní sady z barevného cibulového porcelánu. Velmi oblíbený barevný cibulák vyrábí porcelánka v Dubí od roku 2010: 6x talíř mělký 26 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, mísa hluboká 21 cm, mísa hluboká 4 hr. 21 cm, ovál 35 cm, mísa mělká kulatá 30 cm (klubový talíř)

Obsah sady

Doporučená cena 6 589 Kč 5% sleva

6 260 Kč s DPH

Není skladem, dodání zhruba 2-3 týdny

Nákupem získáte 6259 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: br1002





Popis

Jídelní sada 16-dílná, NOVINKA! BAREVNÝ CIBULÁK

Parametry


Barva: Pestrobarevná
Provedení: Jídelní soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 11 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
NOVINKA! Barevný cibulák Jídelní soupravy

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.



Naposledy jste navštívili