Kategorie výrobků

Bohemia black: Kávová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Kávová sada od známého českého architekta a designéra Jiřího Pelcla. Vyrobeno v Český porcelán a.s.

Balení obsahuje: Konev 1,2 l, cukřenka, mlékovka, tácek, 4x šálek a podšálek 125 ml s různými podšálky, 2x šálek a podšálek mocca 50 ml, mistička - popelníček.

Baleno v dárkové krabici jako sada.


6 100 Kč s DPH

Skladem 2 ks
dostupné i na prodejně (Jugoslávská 567/16, Praha 2)

Nákupem získáte 6100 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: bblack-ks

Popis

Bohemia black: Kávová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Černá, Černá a bílá
Provedení: Kávové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 3 kg
Výrobce: Český porcelán a.s., Dubí

Kategorie:
Kávové soupravy Bohemia Cobalt, White, Black Moderní český porcelán

O značce Český porcelán a.s., Dubí


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.