Kategorie výrobků

Bohemia black: Kávová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Kávová sada od českého designéra Jiřího Pelcla. Konev 1,2 l, cukřenka, mlékovka, tácek, 4x šálek a podšálek 125 ml s různými podšálky, 2x šálek a podšálek mocca 50 ml, mistička - popelníček

4 257 Kč s DPH

Není skladem, ve výrobě 2 ks.

Kód: bblack-ks

Popis

Bohemia black: Kávová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Černá a bílá
Provedení: Kávové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 8 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Moderní český porcelán Kávové soupravy Bohemia Cobalt, White, Black

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.