Kategorie výrobků

Bohemia White, Jídelní sada 26 díl., design Pelcl, Český porcelán a.s.

Pěkný jednoduchý moderní tvar. Bytelný český bílý porcelán. Design od Jiřího Pelcla. Správná volba pro Vaší kulinářskou tvorbu! Vyrábí český porcelán a.s., Dubí. 6x talíř mělký 28 cm, 6x talíř dezertní 20 cm, 6x miska polevková 0,4 l, 6x hrnek 0,3 l, podnos 40 x 20 cm, mísa hluboká 1 l (20 x 8 cm). Dezertní talíř skvěle poslouží zároveň jako podšálek pod misku. Miska má i další využití (salát, kompot, musl..

Obsah sady

5 490 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: bw-js26

Popis

Bohemia White, Jídelní sada 26 díl., design Pelcl, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Bílá
Provedení: Jídelní soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 12.5 kg
Výrobce: Český porcelán a.s., Dubí

Kategorie:
Jídelní soupravy Bohemia Cobalt, White, Black Moderní český porcelán

O značce Český porcelán a.s., Dubí


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.