Kategorie výrobků

Bohemia black: Čajová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Sleva

Čajová sada od českého designéra Jiřího Pelcla. Konev 1,2 l, tácek, cukřenka, 2x hrnek s ouškem 250 ml, 2x pohárek bez ouška 200 ml, 4x šálek a podšálek 150 ml s různými podšálky, mistička - popelníček, 4x lžička

Doporučená cena 3 983 Kč 7% sleva

3 704 Kč s DPH

Poslední kus skladem Nákupem získáte 3704 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: bblack-cs

Popis

Bohemia black: Čajová sada pro 6 osob, design Jiří Pelcl, černý cibulák, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Černá a bílá
Provedení: Čajové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 6 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Moderní český porcelán Čajové soupravy Bohemia Cobalt, White, Black

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.