Kategorie výrobků

Luxusní kávová lžička 16,5 cm, Cibulák, originální z Dubí + zlato + rubínová červěň

Sleva

100% ruční dekorace zlatem a rubínovou červení


Doporučená cena 1 190 Kč 7% sleva

1 107 Kč s DPH

Není skladem, dodání zhruba 2 měsíce

Nákupem získáte 1106 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cbrc583

Popis

Luxusní kávová lžička 16,5 cm, Cibulák, originální z Dubí + zlato + rubínová červěň

Parametry


Barva: Modrá, Zlatá, Červená
Provedení: Příbory
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 0.15 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Cibulák rubínová červeň + zlato Příbory

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.