Do 27/6/2024 pro www obj.: SLEVA 12% na včechny HRNKY Použijte kód: HRNEK12

Kategorie výrobků

Kuchyňská podložka / destička / prkénko v dřevěném rámu 39 x 29 cm, Cecily, český porcelán

Porcelánová servírovací deska zasazená do dřevěného rámu s úchyty. Výborně použitelné i jako krásný podnos pro snídani do postele.

Rozměry: 43 x 33 cm (39 x 29 porcelánová deska)


2 090 Kč s DPH

Není skladem, ve výrobě 1 ks.

Kód: cecily-podnos-rám





Popis

Kuchyňská podložka / destička / prkénko v dřevěném rámu 39 x 29 cm, Cecily, český porcelán

Parametry


Barva: Květiny, Růžová
Provedení: Kuchyňské doplňky
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 3.3 kg
Výrobce: Český porcelán a.s., Dubí

Kategorie:
Kuchyňské doplňky Cecily - růže

O značce Český porcelán a.s., Dubí


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.