Kategorie výrobků

Velikonoční vajíčko závěsné 5,6 x 7,5 cm, Cibulák, originální z Dubí

Porcelánové závěsné vajíčko s ouškem - krásná velikonoční ozdoba a dekorace do domácnosti. Vajíčko se díky oučku dá kamkoliv na provázku nebo pentli zavěsit a udělá vám tak doma krásnou velikonoční atmosféru.

Vyrobeno v tradiční české porcelánce Český porcelán, a. s. Originální modrý cibulový vzor v dekoru.

7,5 cm vajíčko, 8,5 cm i s ouškem


586 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb301-14

Popis

Velikonoční vajíčko - závěsná ozdoba - zlaté ouško

Velikonoční vajíčko závěsné 5,6 x 7,5 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Velikonoce
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 0.15 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Velikonoce Vánoční a velikonoční ozdoby

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.