Kategorie výrobků

Jídelní sada pro 6 osob pro POŘÁDNÉ JEDLÍKY, Cibulák, originální z Dubí

6x talíř dezertní 19 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, 6x talíř mělký 26 cm, polévková mísa oválná 3 l, mísa oválná plochá 35 cm, mísa hluboká 24 cm a 21 cm, omáčník, koláčový talíř 27 cm, slánka plus pepřenka sypací. "Pro pořádné jedlíky" = větší talíře na větší porce.


Obsah sady

20 700 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb-jsb

Popis

Jídelní sada pro 6 osob pro POŘÁDNÉ JEDLÍKY, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 22 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Jídelní soupravy SOUPRAVY ZA VÝHODNÉ CENY

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.