Do 27/6/2024 pro www obj.: SLEVA 12% na včechny HRNKY Použijte kód: HRNEK12

Kategorie výrobků

Kuchyňská podložka / destička VELKÁ 40 x 30,5 cm, Cibulák, originální z Dubí

+ podložky proti poškrábání kuchyňské linky. Nádherný a praktický kus porcelánu. Tloušťka 7 mm. Vyrábí se pouze v 2. jakosti (od první nerozeznatelná pro laika)


660 Kč s DPH

Skladem 3 ks

Nákupem získáte 660 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cb682kdv

Popis

Kuchyňská podložka / destička VELKÁ 40 x 30,5 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Kuchyňské doplňky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 2.1 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Kuchyňské doplňky NOVINKY Kuchyňské doplňky

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.