Do 12/3/2024 pro www obj.: SLEVA 250 Kč při obj nad 2000 Kč. Použijte kód: 250KC

Kategorie výrobků

Slánka závěsná s dřevěným víčkem s nápisem Sůl 0,70 l, slonová kost s dekorací ovoce, Český porcelán a.s.

Krásná závěsná Slánka s nápisem "Sůl" a dekorem ovoce. Dekory ovoce se na produktech různě střídají - vždy jablíčko, švestky a meruňky. Není nikdy plně zaručeno, že je v dekoru ovoce poskládáno přesně tak, jako na fotografii. Tedy dominantním dekorem (na středu) může být kterékoliv z výběru ovocí. Pokud máte specifické přání, zeptejte se nás.

Rozměry: 17 cm celková výška, 14 cm šíře, 9,5 cm hloubka.


1 270 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb116ov

Popis

Slánka závěsná s dřevěným víčkem s nápisem Sůl 0,70 l, slonová kost s dekorací ovoce, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Béžová (slonová kost, ivory), Pestrobarevná, Zelená
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 1 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Kuchyňské doplňky Slonová kost s dekorací ovoce

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.