Kategorie výrobků

Talířová sada pro 6 osob, Lea MODRÁ LINKA 2.j., Thun karlovarský porcelán

Sleva

2. jakost (ťupky na povrchu): VELMI PŘÍZNIVÝ CENOVÝ ROZDÍL: 6x talíř mělký 27 cm, 6x talíř hluboký 22 cm (objem 550 ml uživatelský), 6x talíř 19 cm. MODERNÍ JEDNODUCHÝ TVAR zdobený decentní modrou linkou a jemným reliéfem. Moderní rozměr mělkého talíře (27 cm, oproti tradičnímu 24-25 cm) a polévkového talíře, který skvěle poslouží i jako miska na porci salátu. Variantu bez linky známe z akce Lidl podzim 2020. Obří cenová úspora (bílá sada v první jakosti stojí kolem 2600,-) pro toho, komu nevadí několik málo ťupek na povrchu. 2. jakost = jen estetický nedostatek, nikoli funkční


Prodej byl ukončen.

Kód: P1LE8301S2123092M0





Často se kupuje společně

2 451 Kč s DPH

Kusy jednotlivých produktů si můžete upravit následně v košíku

Popis

Talířová sada pro 6 osob, Lea MODRÁ LINKA 2.j., Thun karlovarský porcelán

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Talířové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 10 kg
Výrobce: Thun 1794

Kategorie:
NOVINKA: LEA bílá Talířové soupravy Moderní český porcelán

O značce Thun 1794


Největší (podle tržeb) domácí výrobce porcelánu z okolí Karlových Varů. Ve třech továrnách (Lesov, Klášterec nad Ohří, Nová Role) vyrábí moderní i tradiční porcelánové tvary a dekory.

Thun 1794, výroba porcelánu, video

Nová Role: Závod byl založen roku 1921. Po druhé světové válce byl závod zařazen do skupiny Karlovarský porcelán. V roce 2009 byl závod zakoupen společností Thun 1794 a.s. a došlo k výrazné změně výrobní náplně. Nová Role se zároveň stala sídlem celé společnosti a v jejím areálu jsou umístěny i provoz servis a výroba sítotisku. Thun 1794 a.s. zakoupila i práva k ochranným známkám a ve své výrobě navazuje na více jak 220-letou tradici výroby porcelánu. Kapacita tohoto závodu je 3.500 - 4.000 tun ročně, závod je vybaven moderními technologickými zařízeními - isostatické lisy, tlakové lití, glazovací komplex, rychlovýpalná pec, komorová pec, vtavná dekorační pec. Závod nabízí své výrobky jak v bílém, tak v dekorovaném provedení.

Závod používá ochrannou známku Thun 1794 a Thun Hotel & Restaurant.

 

Klášterec nad Ohří:

Závod Klášterec byl založen v roce 1794 hrabětem Františkem Josefem Thunem a J.N. Weberem, jako druhá nejstarší továrna v Čechách.V 70. letech minulého století byla továrna přemístěna do nově vybudovaných prostor, ve kterých se nachází dodnes. Závod je vybaven moderními technologickými zařízeními jako jsou tlakové lití, dvě komorové pece, dvě vtavné pece. Závod disponuje velmi silným dekoračním oddělením, které je schopno aplikovat na bílý střep veškeré dostupné druhy dekorace: sítotiskové dekory, vtavné i naglazurové dekory, malírenské dekory s využitím drahých kovů nebo barev, stříkání. Závod v Klášterci má kapacitu cca 1.000 tun ročně.

Závod používá ochrannou známku Thun 1794.

 

Lesov:

Concordia Lesov byla založena 1888 Ernstem Máderem. Po druhé světové válce se továrna stala součástí společnosti Karlovarský porcelán. V roce 2009 byla zakoupena společností Thun 1794 a.s. včetně ochranné známky a technologických zařízení. Závod je vybaven zařízením na výrobu tlakového lití, moderními komorovými pecemi a vtavnou dekorační pecí. Závod je schopen dekorovat své výrobky pomocí klasických dekoračních technik.

Concordia Lesov používá ochrannou známku LC a Thun Hotel & Restaurant.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.