Do 21/5/2024 pro www obj.: SLEVA 12% na porcelán THUN Použijte kód: T12

Kategorie výrobků

RESET, Hrnek / šálek čaj 370 ml, design Tomáš Vrána, Český porcelán a.s.

Velký hrnek na čaj z porcelánové kolekce RESET od tradičního českého výrobce Český porcelán, a.s. Úplná novinka roku 2023. Kolekce Reset je spojením čistého nadčasového designu a vysoké kvality produktů. Autorem designu je mladý český designer Tomáš Vrána.

Tato kolekce není pouze krásná na pohled, autor myslel zároveň na funkčnost a praktické využití. Podšálky k hrnkům / šálkům na čaj, kávu i espresso mají stejnou velikost, tedy všechny šálky pasují na jeden typ podšálku. Výřez je tvořen vystouplou drážkou. Větší šálky jej obejmou dnem z vnější strany a malé šálky na espresso padnou krásně ukotvené doprostřed výřezu. Víčko od cukřenky zároveň pasuje jako víčko ke kávovému i čajovému šálku, tedy má různé možnosti využití.

Objem: 370 ml, průměr: 82 mm, výška: 93 mm


290 Kč s DPH

Skladem 14 ks

Nákupem získáte 290 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: Reset-caj-370

Popis

RESET, Hrnek / šálek čaj 370 ml, design Tomáš Vrána, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Bílá
Provedení: Šálky a podšálky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 0.4 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Šálky a podšálky RESET Moderní český porcelán

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.