Kategorie výrobků

Tanečnice s krajkou 7 x 6,5 x 15 cm, Kurt Steiner, Porcelánové figurky Unterweissbacher

Porcelánové figurky z tradičních německých porcelánek v okolí durynského Rudolstatdu. Okolí tohoto městečka nedaleko českých hranic bylo a stále s nejvyšším vypětím je jedním z center porcelánového průmyslu v Durynsku. Z desítek porcelánek zbývají v Rudolstatdu čtyři manufaktury. Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur 1762 - Unterwissbacher Werkstatten fur Porzellankunst 1882 - Porzel...

Zde si můžete prohlédnout výrobu porcelánové krajky a vůbec nahlédnout do útrob výrobce (zajímavá reportáž v němčině). Ještě počátkem 20. století pracovalo v několika porcelánkách na figurky v okolí Rudolstadtu na 4000 pracovníků. Nyní jsou jich desítky. Porcelánová hmota je nanesena na látku, která v peci neshoří (při výpalu) a krajka je tak relativně pevná (ale stále pochopitelně křehká). V duchcovské manufaktuře u Teplic (Royal Dux Bohemia) se používal místo látky papír, který ale při výpalu vyhořel a krajka tak byla relativně křehčí.


7 299 Kč s DPH

Skladem 1 ks
dostupné i na prodejně (Jugoslávská 567/16, Praha 2)

Nákupem získáte 7299 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: 8763-sp

Popis

Tanečnice s krajkou 7 x 6,5 x 15 cm, Kurt Steiner, Porcelánové figurky Unterweissbacher

Parametry


Barva: Růžová
Provedení: Figurky
Země původu: Německo
Váha: 1 kg
Výrobce: Seltmann

Kategorie:
Figurky Porcelánové figurky Gläserne Porzellanmanufaktur

O značce Seltmann


Jeden z největších německých výrobců porcelánu. Sídlí nedaleko českých hranic v městečku Weiden i. d. O. za Rozvadovem. Vyrábí velmi kvalitní moderní porcelán s hezkými jednoduchými i tradičními dekory a zajímavými tvary. Porcelán Seltmann odzdobí a bude dobře sloužit v každé současné domácnosti. Seltmann dbá na vysokou odolnost porcelánu proti odštípnutí. Proti českým výrobcům jsou dekory porcelánky Seltmann obsahující zlato či platinu vhodné do myčky.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.