Kategorie výrobků

Luxusní příborová souprava 24 dílná, Cibulák, originální z Dubí

Kvalitnější nerezová ocel, kvalitnější bezlepidlový spoj porcelán-ocel, kvalitní silnostěnný porcelán z Dubí, mechanicky leštěno do vysokého lesku, bohužel od 10/12/2020 bez dárkové kazety, výrobce nesehnal nového výrobce..., možné mýt v myčce: 6x jídelní lžíce, nůž, vidlička, kávová lžička


Obsah sady

22 829 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb7568

Popis

Luxusní příborová souprava 24 dílná, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Příbory
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 5 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Příbory Příbory

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.