Kategorie výrobků

Sklenice na víno 18 cm, Cibulák, originální z Dubí

Sleva

sklo plus porcelán, pouze ruční mytí

Doporučená cena 497 Kč 7% sleva

462 Kč s DPH

Nákupem získáte 462 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: cb743b04

Popis

Sklenice na víno 18 cm, Cibulák, originální z Dubí

Parametry


Barva: Modrá
Provedení: Skleničky
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 0.3 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
NOVINKY Skleničky Skleničky Skleničky s cibulákovou nožkou

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.Naposledy jste navštívili