Kategorie výrobků

Talířová sada pro 4 osoby s polévkovými miskami, Praha bílá, Český porcelán a.s.

Reliéfní tvar PRAHA, nedekorovaná Slaměnka (obdoba tradičního tvaru, který vyrábí porcelánky Royal Copenhagen nebo Míšeňská porcelánka). Nádherný jednoduchý bytelnější porcelán se spodní značkou a jemným reliéfem pro denní užití i slavnostní prostření: 4x talíř mělký 24 cm, 4x praktická mísa 20,5 cm (na velkou polévku, salát, těstoviny), 4x talíř dezertní 19 cm

Obsah sady

1 860 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb-praha-tsm4

Často se kupuje společně

2 262 Kč s DPH

Kusy jednotlivých produktů si můžete upravit následně v košíku

Popis

Talířová sada pro 4 osoby s polévkovými miskami, Praha bílá, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Bílá
Provedení: Talířové soupravy
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 6 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Talířové soupravy PRAHA

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.