Do 27/6/2024 pro www obj.: SLEVA 12% na včechny HRNKY Použijte kód: HRNEK12

Kategorie výrobků

Jídelní souprava 25 díl., Rakouská házenka, Český porcelán a.s.

Ušetříte! Tradiční porcelánový dekor na kvalitním bytelném českém porcelánu zdobený zlatou linkou. 6x talíř mělký 26 cm, 6x talíř hluboký 24 cm, 6 x talíř dezertní 19 cm, mísa 23 cm, 6x miska 14 cm.

Obsah sady

5 228 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: cb-js25haz

Popis

Jídelní souprava 25 díl., Rakouská házenka, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Květiny, Pestrobarevná, Zlatá
Provedení: Jídelní soupravy
Vhodné do: Nelze do myčky a mikrovlnky
Země původu: Česká republika
Váha: 12 kg
Výrobce: Český porcelán a.s., Dubí

Kategorie:
Jídelní soupravy Házenka tradiční, Rakouská házenka

O značce Český porcelán a.s., Dubí


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.