Kategorie výrobků

Trestající Tantalův pohár 260 ml, 12 cm, porcelánové figurky Duchcov

Sleva

Pokud přelijete 260 ml (po risku na vnitřní straně hrnku), Tantalův pohár Vás ztrestá a obsah spodní dírkou KOMPLETNĚ vyteče

Doporučená cena 1 390 Kč 7% sleva

1 293 Kč s DPH

Nákupem získáte 1292 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: saxe18316

Popis

Trestající Tantalův pohár 260 ml, 12 cm, porcelánové figurky Duchcov

Parametry


Barva: Hnědá
Provedení: Hrnky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Váha: 0.35 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
SAXE Hrnky Figurky

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.Naposledy jste navštívili