Kategorie výrobků

Porcelánová průsvitka Lotosový květ, Thoelke Bärbel, 10,5 x 10,5 x 6 cm, porcelán Unterweissbacher

Dekor biskvit, autorem je známá německá sochařka Thoelke Bärbel. Lotosy (Nelumbo) jsou krásné vodní rostliny podobné leknínům. Starodávné indické, čínské či egyptské kultury objevily krásu a mystiku jejich květů. Neblížší lotosy rostou v deltě Volhy. Dále je najdeme v teplejších oblastech Asie a Severní Ameriky. U nás by bez problémů rostl, ale aby vykvetl, potřebuje cca 3 měsíce v létě průměrnou teplotou kolem 25 stupňů. Tedy pod širým nebem prakticky nedosažitelné... P. Slocum je nejznámější šlechtitel těchto úžasných rostlin.


795 Kč s DPH

Skladem 1 ks

Nákupem získáte 795 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: U 6069-BIS

O značce die Porzellanmanufakturen - Unterweißbacher werkstätten für porzellankunst


Porcelánové figurky a umělecký porcelán z tradičních německých porcelánek u durynského Rudolstatdu. Okolí tohoto městečka nedaleko českých hranic bylo a stále s nejvyšším vypětím je jedním z center porcelánového průmyslu v Durynsku. Z desítek porcelánek zbývají v Rudolstatdu čtyři manufaktury. Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur 1762 - Unterwissbacher Werkstatten fur Porzellankunst 1882 - Porzellanmanufaktur Scheibe-Alsbach 1835 - Porzellanmanufactur Plaue 1817. V porcelánkách působí umělecká skupina Schwarzburger Werkstatten fur Porzellankunst. Porcelánové figurky jsou kompletně ruční výrobou. Figurky z 18. a 19. století jsou nyní velmi žádané na trhu s uměleckými předměty. Současná nabídka je presentována v tomto katalogu, byť v depozitáři se dochovaly všechny formy (tisíce) za téměř 300 let porcelánové výroby. Porcelánky v Rudolstatdu (soustředěné pod název Glaserne Porzellanmanufaktur) nyní patří do skupiny velkého bavorského výrobce porcelánu Seltmann Weiden.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.