Kategorie výrobků

Křišťálová mísa Omnia, 30,5 cm, FMF Bohemia, Bohemia Crystalite

Krásná čtyřhranná ozdobná mísa z českého křišťálu (FMF Bohemia) z kolekce Omnia. Díky svému netypickému designu krásně vynikne v každé moderní domácnosti.

Výška: 95 mm, šíře: 247 x 300 mm, hmotnost: 2,85 kg


1 440 Kč s DPH

Výrobek dočasně nedostupný

Kód: SE9K7/6KE55/0/99T88/305

Popis

Křišťálová mísa Omnia, 30,5 cm, FMF Bohemia, Bohemia Crystalite

Parametry


Provedení: Vázy a košíky
Vhodné do: Myčka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 3 kg
Výrobce: Bohemia Crystalex a Crystalite Bohemia

Kategorie:
Mísy hluboké (průměr 20 cm a větší) Ozdobné mísy doprostřed stolu Podle vzoru a výrobců KŘIŠŤÁL A SKLO Bohemia Crystalex a Crystalite Bohemia

O značce Bohemia Crystalex a Crystalite Bohemia


Společnost Crystalite Bohemia a. s. vznikla v říjnu r. 2009 a v současnosti provozuje výrobní závod ve Světlé nad Sázavou (založen v r. 1967) s plně automatickou produkcí nápojového a dekoračního skla pro hotely, restaurace, obchody a domácnosti. Ve Světlé je také obchodní a administrativní zázemí celé firmy. Společnost dnes zaměstnává přes 750 lidí a ročně generuje obrat blížící se 45 mil EUR. Své výrobky exportuje Crystalite Bohemia a. s. do více než 82 zemí celého světa. Používáme ekologicky šetrnou sklovinu CRYSTALITE bez sloučenin olova. Má perfektní lom světla a vysokou pevnost a životnost díky příměsi titanu. Lze ji bez hrozby zašednutí mýt v myčkách nádobí a to i při velkém počtu cyklů.

Sklárna Světlá nad Sázavou
V oblasti Světlé nad Sázavou se první zmínky o sklářské výrobě datují již ke konci 16. století. Historie moderní sklárny začíná v r. 1967, kdy byla zahájena výstavba nového sklářského provozu. Ruční výroba zde byla spuštěna v r.1970, automatická výroba pak v r. 1975 - strojní foukání výrobků. V letech 1998 – 2000 byly instalovány tavící agregáty a velké lisy umožňující výrobu předmětů o velikosti do 45 cm, s maximální hmotností do 5 kg. V r. 2008 byla výroba v továrně pod značkou Sklo Bohemia a.s. kvůli špatné finanční situaci zastavena. Znovuotevření se sklárna dočkala v říjnu r. 2009 pod novým jménem Crystalite Bohemia s. r. o. s novým majitelem - podnikatelem Luborem Cervou. V současnosti světelská sklárna provozuje 5 tavících agregátů s denní kapacitou utavení 145 tun skloviny, což představuje asi 55 milionů kusů strojně foukaných sklenic a odlivek a 11 milionu kusů dárkových předmětů ročně. V uplynulých letech firma výrazně investovala do moderních výrobních technologií, nyní provozuje tři vysoce výkonné linky na výrobu nápojového skla s denní kapacitou kolem 150 tisíc kusů výrobků.  Linky jsou vybaveny nejmodernějšími prohlížečkami, které zaručují stabilní a vysokou kvalitu našich produktů.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.