Dumporcelanu.cz

zahájil prodej českého cibulového porcelánu v prosinci 1995 v nově zrekonstruovaných prostorách v Praze 2 na Vinohradech, v ulici Jugoslávská, nedaleko náměstí Míru a Václavského náměstí. Od té doby společnost prošla bouřlivou expanzí. Prodejní plocha se rozšířila z původních 150 m2 na téměř 450 m2 ve třech podlažích. Rozšíření prodejní plochy šlo ruku v ruce s masivním rozšířením nabízeného porcelánového i dalšího sortimentu. Společnost v současnosti nabízí prakticky kompletní domácí porcelánovou produkci od většiny domácích výrobců. Nabízený sortiment byl nedávno doplněn o kvalitní porcelán významného bavorského výrobce Seltmann Weiden. Dále nabízíme populární výrobky německé porcelánky Goebel (figurky Hummel). Ozdobou našeho sortimentu je nejkvalitnější evropský porcelán z Míšně, jehož jsme autorizovaným prodejcem pro ČR. V obchodě dále naleznete kvalitní český křišťál a sklo, příbory a porcelánová svítidla. V nabídce je široká škála porcelánových figurek z manufaktury Royal Dux Bohemia Duchcov. V roce 2007 jsme se stali výhradním prodejcem porcelánu porcelánů, míšeňského. Nabízíme téměř výhradně porcelánové výrobky. Porcelán je pro kulturu a kvalitu stolování nejvhodnější materiál. Výroba porcelánu má v Čechách dlouhou tradici, kterou stojí za to rozvíjet a podporovat. Stejným způsobem se snažíme přistupovat k nabídce českého skla. Nabízíme český křišťál a české sklo, které naši zemi proslavilo po celém světě a jehož tradice sahá ještě hlouběji do historie než tradice výroby porcelánu.

 

Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha Dům porcelánu Praha


 

 

Pár slov k oblíbenému cibulákovému dekoru. Motiv původně pochází ze staré Číny a cibule není cibulí, ale granátovým jablkem. V Evropě jej jako první uvedla porcelánka v Míšni (nejstarší evropská). V Míšni se cibulák dodnes 100% ruční malbou (proto je tak nákladný) vyrábí a je to ten opravdu nejpravější cibulák. V 19. století tento míšeňský cibulák napodobila porcelánka v Dubí u Teplic. Nyní se tamní továrnička jmenuje Český porcelán a.s. a nejoblíběneší český dekor (tvrdilo se, že jej vlastní 12% českých domácností) stále vyrábí. I tvar, na který cibulák výrobce dekoruje (rokoko) je podobný míšeňskému. Je ale bytelnější (těžší). Cibulák z Dubí je nazýván pravým, původním, českým cibulákem. Na cibulákový vzor ale nikdo nemá patent. Proto jej do svého sortimentu zařidili téměř všichni čestí výrobci, který jej dekorují na různé tvary porcelánu. Velmi populární a cenově výhodnější je cibulák Henrietta ma jednoduchém a moderním tvaru Saphyr a Coups od největšího výrobce v ČR, THUNu 1794 a.s.