Otevírací doba - ADVENTNÍ VÍKENDY: sobota 9 - 17 h, neděle 10 - 17 h
Kategorie výrobků

Hrnek Mirek 0,4 l, ovoce, náhodný výběr dekoru, Český porcelán a.s.

Sleva

Perfektní úchop, optimální objem pro větší čaj, kávu, mléko, apod., náhodný výběr ovocného dekoru


Doporučená cena 120 Kč 7% sleva

112 Kč s DPH

Skladem 16 ks

Nákupem získáte 111 Cibuláků Registrovaní uživatelé získávají za každý uskutečnění nákup Cibuláky (body). Po vystavení faktury jsou vám na zákaznický účet přičteny body, které můžete využít jako slevu na příští nákup.

Kód: mirek-ovoce-1ks

Popis

Hrnek Mirek 0,4 l, ovoce, náhodný výběr dekoru, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Pestrobarevná
Provedení: Hrnky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 0.5 kg
Výrobce: Cibulák (Blue Onion pattern)

Kategorie:
Hrnky a misky různé dekory Hrnky

O značce Cibulák (Blue Onion pattern)


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

 

Výroba cibuláku na videu

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.