Májový dárek ke každé objednávce nad 600 Kč. Nákupní taška z umělých vláken se slavným motivem Polibek. Platí od 17/4 do 1/5/2024 nebo do vyčerpání zásob.
Kategorie výrobků

Sada 2 hrnků vařáků 0,6 l Námluvy klaunů, Emma Srncová, Český porcelán a.s.

oblíbený hrnek vařák (možno přihřívat na plotně) s dekorem Námluvy klaunů od Emmy Srncové, Český porcelán a.s., v. 10 cm, pr. 11,4 cm, 2 ks.


Prodej byl ukončen.

Kód: 20064-námluvy-2ks

Popis

Sada 2 hrnků vařáků 0,6 l Námluvy klaunů, Emma Srncová, Český porcelán a.s.

Parametry


Barva: Hnědá, Červená
Provedení: Hrnky
Vhodné do: Myčka OK + Mikrovlnka OK
Země původu: Česká republika
Váha: 1.5 kg
Výrobce: Český porcelán a.s.

Kategorie:
Hrnky Hrnky misky, šálky různé dekory

O značce Český porcelán a.s.


Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes, kdy čtete tento úvod, nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Zobrazit celý text o značce

Váháte s nákupem?

Přijďte si zboží prohlédnout do našeho 3patrového Domu Porcelánu. Na 450 m2 zde najdete přes 10 000 nejrůznějších kousků porcelánu a věnovat se vám budou pouze vyškolení prodejci.